lazer kesim
Written by morreklam

CNC Fason Kesim

Cnc İle Ahşap Kesim İşleri

CNC, İngilizce Copmuted Numerical Control kelimelerinin kısaltmasından oluşan bilgisayarlı sayısal denetim anlamına gelmektedir. CNC tabiri ülkemizde yaygın olarak imalat sanayinde takım tezgahlarında bilgisayarlı kontrolü ifade etmek için kullanılan bir tabirdir. Üniversal takım tezgahları manuel olarak, el ile kontrol ediliyorken, CNC tezgahları bilgisayara bağlı olarak idare edilirler.

CNC tezgahları, metal işlerinden, ağaç işlerine; plastik şekillendirmeden, kalıpçılığa kadar pek çok alanda etkin bir biçimde kullanılmaktadır. CNC tezgahları hassas, hızlı ve oldukça kaliteli bir imalat sağlamasının yanı sıra manuel olarak işlenemeyen geometriler CNC tezgahlar vasıtası ile işlenebilir.

CNC ile Ağaç İşleri

CNC takım tezgahları ile ahşap işleri hızlı ve kaliteli olarak yapılabilmektedir. CNC fason kesim yapan firmamız vasıtası ile tüm ahşap kesim işlemleri rahatlıkla yapılabilir. Ahşap malzemenin CNC ile işlenmesi metal işlemlerinden farklı takımlandırma, fener mili hızı ve takım ilerleme hızı gerektirmektedir. Tüm bu parametrelerin mükemmel bir biçimde belirlenmesi düzgün ve kaliteli bir CNC fason kesim için gereklidir.

CNC takım tezgahlarındaki parametrelerin belirlenmesi, CNC programlarının yapılması ve takım seçimi ile uygun bağlama elemanlarının adapte edilmesi eğitimli ve alanında uzman elemanlar gerektirmektedir. Eğitimli kişilerce yapılan CNC fason kesim işlemleri hem görsel olarak hem kalite anlamında mükemmel sonuç verecektir. CNC takım tezgahları, kullanımı karmaşık makinalar olduklarından mutlaka uzman kişilerce kullanılmalıdır.

Ahşap işleri, görsel olarak göze hoş gelmesi, ince ve kaliteli olarak yapılması gereken işlerdir. Söz konusu hassasiyeti ve kaliteyi sağlayabilmek için CNC tezgahlarını kaliteli bir biçimde kullanabilen alanında uzman firmalar ile çalışılmalıdır. CNC fason kesim, profesyonel, alanında eğitimli ve kaliteden taviz vermeyecek bir ekip ile ahşap işlerine uygun tezgah ve takımlar ile yapılmalıdır. www.cncahsapkesim.org uzman kadroları ve makine parkurunu bilginize ve hizmetinize sunmaktadır.

 

 

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Fason CNC Ahşap Kesim

Fason Cnc Ahşap Kesimi Nedir?

Ormanların ve ağaçların yoğun olduğu ülkemizde ahşap mobilya ve dekorasyon ürünleri yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden ahşap kesimi de yoğun talep duyulan işler arasında yer almaktadır. Genellikle fason cnc ahşap kesim işlemleri yapılmaktadır. Cnc, Computer Numerical Control yani, bilgisayar sayısal kontrol demektedir. Bu sayede bilgisayar üzerinden kusursuz işlerin çıkması sağlanmaktadır.

Cnc makinesi ile yapılan ahşap kesimleri, süs eşyalarından büyük tabelalara kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Cnc çalışma prensibi bilgisayar ile ölçünler ve çıkartılacak şekil belirlenir, ardından lazer ile kesme işlemine gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ahşap kesim malzemelerinin iş kolaylığı sağlanmış olur. Özellikle özel ürünler için yapılan işlerde kullanılan fason cnc ahşap kesim yaygın halde yapılmaktadır.

Fason Cnc Ahşap Kesim Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

İnce işçilik isteyen ev aksesuarları, mobilyalar, tabelalar ve ahşapla ilgili bütün kesim gerektiren ince işlerde kullanılmaktadır. Daha çok tek üründe kesim isteyen firmalar, fason cnc ahşap kesim yapan marangoz atölyelerini tercih etmektedir. Bu kapsamda ahşap kesimi ile ilgili akla gelen her işi yapmaktadırlar. Ayrıca cnc ile lazer kesim yapıldığı için iş sonucu tasarıma göre sanatsal sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Buda cnc ahşap kesimi yapan marangoz fabrika ve atölyelerini en çok tercih edilir hale sokmuştur.

Fason Cnc Ahşap Kesim Neden Çok Tercih Edilir?

Yapılan işin kusursuz ve hızlı ortaya çıkması için cnc ahşap kesim işlemleri tercih edilmektedir. Ayrıca cnc makinesi kullanmayan çoğu marangoz parça başı iş yapmamaktadır. Seri üretim tarzı ürünlerin daha az zaman harcanarak çıkartılmasından kaynaklı genelde yüksek sayıda yapılacak işler talebinde bulunurlar. Ancak cnc makinesi ile fason iş yapan marangozlar, tek ürün veya seri üretim yapılacak ürünlerin teslimatı konusunda, iş gücü ve zaman sorunu yaşamazlar. Buda çok fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Ankara Fason Kesim

Vaktinde Yapılan Fason Kesim

Ankara’da ahşap kesim atölyesi olarak fason kesim yaparak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Ankara ahşap kesim atölyeleri arasında fason kesim işlerini en iyi yaparak üretici firmalarımızın beklenti ve isteklerini en iyi şekilde ve zamanında karşılamaya devam ediyoruz.

Kurulduğumuz tarihten itibaren sektör ihtiyacının önemli bir kısmını başarılı ve sorunsuz bir şekilde karşılayan firmamız, gerçekleştirdiği işler sayesinde üretici firmaların özellikle tercih ettiği profesyonel olarak fason kesim işi yapan bir firmadır.

Ankara fason kesim firması denildiği zaman ilk akla gelen ve ahşap ürün üreticisi birçok firmanın tereddütsüz telefonlarını çevirdiği firmamız, müşterilerimizden gelen siparişleri eksiksiz olarak karşılamaktadır.

Nakliye Sürecinde Başarılı Organizasyon

Firmamız müşteri taleplerinde herhangi bir tasarrufta bulunmamaktadır. Ankara fason kesim firmamız, siparişlerin teslim alınması ve teslim edilmesi sürecinde de başarılı bir organizasyon gerçekleştirmektedir. Nakliye sırasında ahşap malzemelerin kırılması, bozulması ve kullanılamaz hale gelmesi gibi olumsuz durumların yaşanmasına asla izin vermemektedir.

Taahhütleriniz Garantimiz Altındadır

Ankara fason kesim firmamız aldığı siparişler doğrultusunda üretici firmalarla toptan götürü usulüne göre anlaşmakta ve aldığı işleri vaat ettiği sürede tamamlayarak müşterilerimizin satış politikalarında sorun yaşamalarına engel olmaktadır.

Müşterilerimizin üretici firma olarak müşterilerine vaktinde ulaştırmak istedikleri ürünler böylece firmamızın garantisi altında vaktinde üretime girerek son alıcılarına ulaştırılmaktadır.

Bilgisayar Destekli Fason Kesim Cihazlarımız

Fason kesim işlerinde kullandığımız makinelerimiz kesimini yaptığımız ürünlerin istenilen düzeyde olmasını sağlayacak teknolojiye sahip makinelerdir.

Makinelerimizde kullandığımız yazılımlar üretici firmaların talep ettiği ahşap ürün modellerine uygun olarak yazılan yazılımlardır. Ahşap malzemeler makinelerimizle temas ettiği andan itibaren belirlenmiş modeldeki ahşap malzemeler olarak sistemden çıkmaktadır.

Çalışanlarımız bilgisayarlı fason kesim makinelerimizin kullanımını bilen çalışanlardır. Bu nedenle fason kesim atölyemizde gerçekleştirilen tüm işler bir ekip çalışmasının sonucu olarak müşterilerimizin memnuniyetini garanti etmektedir.