lazer kesim
Written by morreklam

CNC Fason Kesim

Cnc İle Ahşap Kesim İşleri

CNC, İngilizce Copmuted Numerical Control kelimelerinin kısaltmasından oluşan bilgisayarlı sayısal denetim anlamına gelmektedir. CNC tabiri ülkemizde yaygın olarak imalat sanayinde takım tezgahlarında bilgisayarlı kontrolü ifade etmek için kullanılan bir tabirdir. Üniversal takım tezgahları manuel olarak, el ile kontrol ediliyorken, CNC tezgahları bilgisayara bağlı olarak idare edilirler.

CNC tezgahları, metal işlerinden, ağaç işlerine; plastik şekillendirmeden, kalıpçılığa kadar pek çok alanda etkin bir biçimde kullanılmaktadır. CNC tezgahları hassas, hızlı ve oldukça kaliteli bir imalat sağlamasının yanı sıra manuel olarak işlenemeyen geometriler CNC tezgahlar vasıtası ile işlenebilir.

CNC ile Ağaç İşleri

CNC takım tezgahları ile ahşap işleri hızlı ve kaliteli olarak yapılabilmektedir. CNC fason kesim yapan firmamız vasıtası ile tüm ahşap kesim işlemleri rahatlıkla yapılabilir. Ahşap malzemenin CNC ile işlenmesi metal işlemlerinden farklı takımlandırma, fener mili hızı ve takım ilerleme hızı gerektirmektedir. Tüm bu parametrelerin mükemmel bir biçimde belirlenmesi düzgün ve kaliteli bir CNC fason kesim için gereklidir.

CNC takım tezgahlarındaki parametrelerin belirlenmesi, CNC programlarının yapılması ve takım seçimi ile uygun bağlama elemanlarının adapte edilmesi eğitimli ve alanında uzman elemanlar gerektirmektedir. Eğitimli kişilerce yapılan CNC fason kesim işlemleri hem görsel olarak hem kalite anlamında mükemmel sonuç verecektir. CNC takım tezgahları, kullanımı karmaşık makinalar olduklarından mutlaka uzman kişilerce kullanılmalıdır.

Ahşap işleri, görsel olarak göze hoş gelmesi, ince ve kaliteli olarak yapılması gereken işlerdir. Söz konusu hassasiyeti ve kaliteyi sağlayabilmek için CNC tezgahlarını kaliteli bir biçimde kullanabilen alanında uzman firmalar ile çalışılmalıdır. CNC fason kesim, profesyonel, alanında eğitimli ve kaliteden taviz vermeyecek bir ekip ile ahşap işlerine uygun tezgah ve takımlar ile yapılmalıdır. www.cncahsapkesim.org uzman kadroları ve makine parkurunu bilginize ve hizmetinize sunmaktadır.

 

 

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Fason CNC Ahşap Kesim

Fason Cnc Ahşap Kesimi Nedir?

Ormanların ve ağaçların yoğun olduğu ülkemizde ahşap mobilya ve dekorasyon ürünleri yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden ahşap kesimi de yoğun talep duyulan işler arasında yer almaktadır. Genellikle fason cnc ahşap kesim işlemleri yapılmaktadır. Cnc, Computer Numerical Control yani, bilgisayar sayısal kontrol demektedir. Bu sayede bilgisayar üzerinden kusursuz işlerin çıkması sağlanmaktadır.

Cnc makinesi ile yapılan ahşap kesimleri, süs eşyalarından büyük tabelalara kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Cnc çalışma prensibi bilgisayar ile ölçünler ve çıkartılacak şekil belirlenir, ardından lazer ile kesme işlemine gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ahşap kesim malzemelerinin iş kolaylığı sağlanmış olur. Özellikle özel ürünler için yapılan işlerde kullanılan fason cnc ahşap kesim yaygın halde yapılmaktadır.

Fason Cnc Ahşap Kesim Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

İnce işçilik isteyen ev aksesuarları, mobilyalar, tabelalar ve ahşapla ilgili bütün kesim gerektiren ince işlerde kullanılmaktadır. Daha çok tek üründe kesim isteyen firmalar, fason cnc ahşap kesim yapan marangoz atölyelerini tercih etmektedir. Bu kapsamda ahşap kesimi ile ilgili akla gelen her işi yapmaktadırlar. Ayrıca cnc ile lazer kesim yapıldığı için iş sonucu tasarıma göre sanatsal sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Buda cnc ahşap kesimi yapan marangoz fabrika ve atölyelerini en çok tercih edilir hale sokmuştur.

Fason Cnc Ahşap Kesim Neden Çok Tercih Edilir?

Yapılan işin kusursuz ve hızlı ortaya çıkması için cnc ahşap kesim işlemleri tercih edilmektedir. Ayrıca cnc makinesi kullanmayan çoğu marangoz parça başı iş yapmamaktadır. Seri üretim tarzı ürünlerin daha az zaman harcanarak çıkartılmasından kaynaklı genelde yüksek sayıda yapılacak işler talebinde bulunurlar. Ancak cnc makinesi ile fason iş yapan marangozlar, tek ürün veya seri üretim yapılacak ürünlerin teslimatı konusunda, iş gücü ve zaman sorunu yaşamazlar. Buda çok fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

CNC Ahşap Kesim Ankara

Cnc Ahşap Kesim Ankara Firması

İş yerimiz ahşap kesim işlerinde diğer işyerlerine nazaran daha gelişmiş teknolojik makine ve aletlerle çalışmaktadır. Kendi üretimimiz olan veya müşteri talepleri doğrultusunda kesimi yapılan ahşap ürünlerde en iyi kesim işleri ve iş aşamaları atölyemizde gerçekleştirilmektedir.

İş yerimizdeki kullanılan tüm alet, araç gereç ve makineler son teknolojik ürünlerden oluşmaktadır. Çalışanlarımız ise iş yerimizde kullanılan tüm teknolojiye, araç gereç ve makinelere hakim ve konusunda uzmanlaşmış kişilerden oluşmaktadır. Çalışanlarımız sayesinde ahşap ürünlerimizin yüksek kaliteli, en çok tercih edilen modellerde ve dayanıklılıkta olmasını sağlamaktayız.

Ankara’nın En İyisi ile Tanışın

Cnc Ahşap Kesim Ankara firması olarak ahşap ürünlerin yapımında ve üretiminde farklı olma kaygısı taşıyan bir firmayız. Sektörünün en iyisi olma kaygısıyla sürekli olarak daha iyi ürünler üretme ve yeni ürünler geliştirmeye çalışarak müşterilerimizin bu alandaki beklentilerini eksiksiz olarak karşılamaya çalışıyoruz.

Toplu olarak yapılan ahşap ürün taleplerini karşılamada gösterdiğimiz çalışmayı perakende olarak yapılan ürün taleplerinde de Cnc Ahşap Kesim Ankara firması olarak göstermekte ve hem en hızlı hem de en güvenilir firma olmakta kararlıyız.

Cnc Ahşap Kesim Ankara firmamız, üretim aşamalarındaki gelişmişliğine iletişim alanında da önemli eklemeler yapmaktadır.

Firmamızın internet sitesinden mesaj yazarak veya telefonlarımızı arayarak firmamızla irtibata geçebilir, ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ürettiğimiz ürünlerin fiyatları hakkında da bilgi için iletişime geçebilirsiniz.  Siparişlerinizi ve diğer istek ve önerilerinizi bildirebileceğiniz önemli bir araç olarak internet sitemizi incelemenizi öneririz.

 

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Ankara Fason Kesim

Vaktinde Yapılan Fason Kesim

Ankara’da ahşap kesim atölyesi olarak fason kesim yaparak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Ankara ahşap kesim atölyeleri arasında fason kesim işlerini en iyi yaparak üretici firmalarımızın beklenti ve isteklerini en iyi şekilde ve zamanında karşılamaya devam ediyoruz.

Kurulduğumuz tarihten itibaren sektör ihtiyacının önemli bir kısmını başarılı ve sorunsuz bir şekilde karşılayan firmamız, gerçekleştirdiği işler sayesinde üretici firmaların özellikle tercih ettiği profesyonel olarak fason kesim işi yapan bir firmadır.

Ankara fason kesim firması denildiği zaman ilk akla gelen ve ahşap ürün üreticisi birçok firmanın tereddütsüz telefonlarını çevirdiği firmamız, müşterilerimizden gelen siparişleri eksiksiz olarak karşılamaktadır.

Nakliye Sürecinde Başarılı Organizasyon

Firmamız müşteri taleplerinde herhangi bir tasarrufta bulunmamaktadır. Ankara fason kesim firmamız, siparişlerin teslim alınması ve teslim edilmesi sürecinde de başarılı bir organizasyon gerçekleştirmektedir. Nakliye sırasında ahşap malzemelerin kırılması, bozulması ve kullanılamaz hale gelmesi gibi olumsuz durumların yaşanmasına asla izin vermemektedir.

Taahhütleriniz Garantimiz Altındadır

Ankara fason kesim firmamız aldığı siparişler doğrultusunda üretici firmalarla toptan götürü usulüne göre anlaşmakta ve aldığı işleri vaat ettiği sürede tamamlayarak müşterilerimizin satış politikalarında sorun yaşamalarına engel olmaktadır.

Müşterilerimizin üretici firma olarak müşterilerine vaktinde ulaştırmak istedikleri ürünler böylece firmamızın garantisi altında vaktinde üretime girerek son alıcılarına ulaştırılmaktadır.

Bilgisayar Destekli Fason Kesim Cihazlarımız

Fason kesim işlerinde kullandığımız makinelerimiz kesimini yaptığımız ürünlerin istenilen düzeyde olmasını sağlayacak teknolojiye sahip makinelerdir.

Makinelerimizde kullandığımız yazılımlar üretici firmaların talep ettiği ahşap ürün modellerine uygun olarak yazılan yazılımlardır. Ahşap malzemeler makinelerimizle temas ettiği andan itibaren belirlenmiş modeldeki ahşap malzemeler olarak sistemden çıkmaktadır.

Çalışanlarımız bilgisayarlı fason kesim makinelerimizin kullanımını bilen çalışanlardır. Bu nedenle fason kesim atölyemizde gerçekleştirilen tüm işler bir ekip çalışmasının sonucu olarak müşterilerimizin memnuniyetini garanti etmektedir.

 

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Fason Cnc Ahşap Dekorasyonu

Ahşap Dekorasyon’da Cnc Kullanımı

Ahşap işletmeciliğinde ince iş çıkartmak isteyen marangozların kullandıkları makine cnc olmaktadır. Cnc ahşap kesimi sırasından, doğrudan bilgisayardan tasarım çizimi yapıldıktan sonra lazer ile kesim ve oyma işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede doğrudan ürünlerinden kusursuz son hale gelmesi sağlanmaktadır. Bu sayede fason cnc ahşap dekorasyon yaptırmak isteyenler kusursuz işçilikle ürünlerini almaktadır.

Dekorasyon ürünleri birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle modaya uygun ev aksesuarlarında, iş yerlerinde, mağazalarda, özetle ahşapla ilgili her alanda gözümüze çarpmaktadır. Şıklık ve incelik hissi veren dekorasyon ürünleri günümüzde genel olarak bilgisayar ortamında çizildikten sonra cnc makinesi ile lazer ile kesilmekte ve işlenmektedir.

Ahşap Dekorasyon Ürünlerinde Neden CNC Makineler Tercih Edilir?

Ahşap kesiminde en ince işçiliği cnc makineleri çıkartmaktadır. Ayrıca pratik, hızlı ve kusursuz olması imalat yapan firmaları, cnc kullanan marangozları tercih etmektedir. Dekorasyon ürünleri tasarımı ve 2D ve 3D olarak iki farklı boyutta yapılmaktadır. Bu özelliği sayesinde, bir marangoz ustasının çıkartacağı geniş yelpazede ki birçok ürünü kusursuz olarak çıkartmayı da fason cnc ahşap dekorasyon işlemi yapan ustalar çıkartmaktadır.

Ahşam Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Dekorasyon ürünleri, ev, dükkan, mağaza, kafe ve restoranlar dahil bir çok alanda yer bulmaktadır. Buralarda sürekli gözümüze çarpan ahşap ürünlerin hemen hemen tamamı ahşap dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Bu dekorasyon ürünleri marangozların kaliteli işçiliği ile ortaya çıkmaktadır. Masa, sandalye, tablo, çekmeceler, mobilyalar, dolaplar, televizyon altlıkları ihtiyaç duyulan dekorasyon ürünleri olmaktadır.

Birçok süs eşyası da günümüzde dekorasyon alanında iç mimarinin parçası olmuştur. Bu kapsamda fason cnc ahşap dekorasyon ile ortaya çıkmış bu ürünler titiz işçilikle toptancıların elinden nihai tüketicilere ulaştırılmıştır. En ince işçilikle çıkartılan bu ürünlerin en kusursuz üretim şekli lazer kesim yapan cnc ahşap kesim makineleri ile ortaya çıkartılmaktadır.

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Ahşap CNC İşleme ve Kesim

Ahşap Kesimi Ve İşleme İşlerinde Cnc’nin Yeri

Yüksek kalitede sanatsal ahşap ürünlerinin çoğu cnc makinesi ile işlem görmüştür. Bunun sebebi, cnc makineleri bilgisayarlı sistem ile çalışıyor olmasından kaynaklıdır. Bilgisayara girilen çizim sonucu, boyut ve ince işçilik görevini makine doğrudan göstermektedir. Buda ahşap işleme ve kesim işlerinde cnc makinelerinin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Ahşap malzeme çevremizde birçok alanda kullanılmaktadır. Bu noktada sanatsal işlemelerin çıkması noktasında yeterli ustalıkla mümkün kılınmaktadır. En çok ev iç mimarisinde kullanılan ahşap ürünler firmalar tarafından fason ahşap cnc işleme ve kesim işlemleri yapılarak son tüketiciye sunulmaktadır.

Ahşap İşleme Hangi Ürünlerde Kullanılmaktadır?

Ahşap üzerinde ki işleme modelleri büyük bir hassasiyetle işlenmektedir. Çünkü ahşap üzerinde ki işlemelerde, iş sırasında yapılacak herhangi bir el kayması, ahşabın bozulmasına, başka malzemenin kullanılmasına sebep olmaktadır. Titiz ve kusursuz bir işçilik çıkması için fason ahşap cnc işleme ve kesim işlemi yaptırmak gerekmektedir.

Cnc ile işlenen ahşap ürünlerde en ince işlemelerin bile milim farkla yaşayacağı sorunlarla karşılaşılmasını engellemektedir. Çünkü cnc ile yapılan işlemelerde, milim farka kadar kusursuz ürünler çıkartılmaktadır. Ev aksesuarları, kapılar, mobilyalar, masa ve sandalyeler ve ahşapla ilgili sayabildiğimiz işlemeleri tüm ürünler, cnc makinesi ile yapılmaktadır.

Fason Ahşap İşleme ve Kesim Yapılmakta mıdır?

Özellikle ufak aksesuar ürünleri için marangozlar da işleme ve kesim fiyatları yüksek gösterilmektedir. Çünkü ürünlere harcanan zaman, işçilikten ve yapılacak diğer ürünlerden çalınmaktadır. Oradan çıkartılacak zarar yapılan fason üründen karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu doğrultuda fason ahşap cnc işleme ve kesim yapan firmalar, zaman ve işçilik konusunda kar ettikleri için müşterileri için daha ekonomik hale gelmektedir. Ayrıca iş yoğunluğu yüzünde işleme ve kesim işlerini yetiştiremeyen büyük firmalarda, fason olarak ahşap işleme ve kesim siparişi verebilir.