fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Fason Cnc Ahşap Dekorasyonu

Ahşap Dekorasyon’da Cnc Kullanımı

Ahşap işletmeciliğinde ince iş çıkartmak isteyen marangozların kullandıkları makine cnc olmaktadır. Cnc ahşap kesimi sırasından, doğrudan bilgisayardan tasarım çizimi yapıldıktan sonra lazer ile kesim ve oyma işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede doğrudan ürünlerinden kusursuz son hale gelmesi sağlanmaktadır. Bu sayede fason cnc ahşap dekorasyon yaptırmak isteyenler kusursuz işçilikle ürünlerini almaktadır.

Dekorasyon ürünleri birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle modaya uygun ev aksesuarlarında, iş yerlerinde, mağazalarda, özetle ahşapla ilgili her alanda gözümüze çarpmaktadır. Şıklık ve incelik hissi veren dekorasyon ürünleri günümüzde genel olarak bilgisayar ortamında çizildikten sonra cnc makinesi ile lazer ile kesilmekte ve işlenmektedir.

Ahşap Dekorasyon Ürünlerinde Neden CNC Makineler Tercih Edilir?

Ahşap kesiminde en ince işçiliği cnc makineleri çıkartmaktadır. Ayrıca pratik, hızlı ve kusursuz olması imalat yapan firmaları, cnc kullanan marangozları tercih etmektedir. Dekorasyon ürünleri tasarımı ve 2D ve 3D olarak iki farklı boyutta yapılmaktadır. Bu özelliği sayesinde, bir marangoz ustasının çıkartacağı geniş yelpazede ki birçok ürünü kusursuz olarak çıkartmayı da fason cnc ahşap dekorasyon işlemi yapan ustalar çıkartmaktadır.

Ahşam Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Dekorasyon ürünleri, ev, dükkan, mağaza, kafe ve restoranlar dahil bir çok alanda yer bulmaktadır. Buralarda sürekli gözümüze çarpan ahşap ürünlerin hemen hemen tamamı ahşap dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Bu dekorasyon ürünleri marangozların kaliteli işçiliği ile ortaya çıkmaktadır. Masa, sandalye, tablo, çekmeceler, mobilyalar, dolaplar, televizyon altlıkları ihtiyaç duyulan dekorasyon ürünleri olmaktadır.

Birçok süs eşyası da günümüzde dekorasyon alanında iç mimarinin parçası olmuştur. Bu kapsamda fason cnc ahşap dekorasyon ile ortaya çıkmış bu ürünler titiz işçilikle toptancıların elinden nihai tüketicilere ulaştırılmıştır. En ince işçilikle çıkartılan bu ürünlerin en kusursuz üretim şekli lazer kesim yapan cnc ahşap kesim makineleri ile ortaya çıkartılmaktadır.

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Cnc Ahşap Seperatör

Ahşap Seperatör’ün Yapımı Ve Fiyatı

Birçok ahşap ürün günümüzde ev mimarisinde kullanılmaktadır. Bunlar arasında son zamanların en gözde seperatörler olmaktadır. Ahşap seperatörler iç dekorasyon ürünleri arasında hem kullanışlı, hemde estetik olmaktadır. Yatak odalarında, ya da evin salonu ile tuvaletini ayıran bölmelerde kullanılan seperatörler, günümüzde birçok iş yerinde de kullanılmaktadır.

Şekil itibariyle birçok estetik olarak tasarlanmış deliği içinde bulunduran seperatörler kusursuz bir işçilik ile ortaya çıkarılmadır. Bu kapsamda fason cnc ahşap seperatör hizmeti veren marangozlar ile iletişime geçmek gerekmektedir. Bu mükemmel ustalık gerektiren iş için gerekli olmaktadır.

Fason Cnc Ahşap Seperatör İçin Neden Gereklidir?

Seperatörlerin işlemeleri ve iç şekilleri bir birlerine göre farklılık göstermektedir. Yani ahşap işlemesinde seri üretimin söz konusu olmadığı durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu tarz durumlarda, el işçiliği ile yapılan seperatörlerde bozukluklar ortaya çıkabilir. Bu yüzden fason cnc ahşap seperatör yapan ustalardan yardım almak kaliteli işin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Cnc ahşap kesme ve delme makineleri birçok ürünün temiz bir işçilik ile çıkmasını sağlamaktadır. Çünkü milim farklar dahi bilgisayarda çizildikten sonra lazer ile ahşabın üzerine desenleri ve seperatörleri çizen cnc makinesi, temiz işçilik çıkmasına sağlamaktadır. Sadece temiz işçilik için değil zaman konusunda da cnc makinesi avantaj sağlamaktadır.

Fason Cnc Ahşap Seperatör Yapma İşlemi Ekonomik midir?

Zaman ve temiz işçilik konusunda avantajlar sunan fason cnc ahşap seperatör üretim işi, ekonomik açıdan el işçiliğine göre daha uygundur. El işçiliğinin zaman alması ve büyük bir ustalık ile yapılmasından kaynaklı, daha ekonomik olması doğal bir sonuç olarak ortaya çıkmıştır. Tane başı veya seri üretim halinde yapılan işler, yapılan işin desen yoğunluğu ve zorluğuna göre değişim göstermektedir. En zor işlerin dahi yapıldığı zamana göre en ekonomik ölçekte ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Ahşap CNC Oyma

Fason Ahşam Cnc Oyma İşlemine Neden Gerek Duyulur?

Teknoloji’deki gelişimler ahşap sanayisinde de büyük atılımlar yapılmasını desteklemiştir. Bunlardan en önemlisi CNC makineleriyle yapılan ahşap işlemeleridir. CNC makineleri bilgisayarlı lazer kesim, işleme ve oyma işlemlerini titizlikle yapması ve zaman kazandırması ile marangozların tercihi haline gelmiştir. Fakat bu durumu en ince işçiliğine kadar yapan firma sayısı sayılı olmaktadır.

Marangozlar arasında fason ahşap cnc oyma işlemi yapan sayısı az olmaktadır. Bunun sebebi her ne kadar işlem sırasında oyma işlemi makine ile yapılsa da bu iş makineyle koordineli olarak iyi bir ustalık gerektirmektedir. Bilgisayara ve makineyi kullanmaya hakim marangozlarla yapılan oyma işçiliği kaliteli ürün çıkmasını sağlamaktadır.

Neden Fason Ahşap Kesimi Yapılmaktadır?

Elinde ki malzeme yetersizliğinden kaynaklı fason işçilik gerektiren ahşap oyma işlemleri yapılmaktadır. Yani cnc ile yapılması gereken ahşap oyma işlemlerinde firmaların elinde cnc makinesi bulunmuyorsa fason ahşap cnc oyma işlemi için harici hizmet alabilir. Ayrıca iş yoğunluğundan kaynaklı yetiştirilemeyen ürünler içinde parça başı anlaşılarak fason iş yaptırılabilir.

Gerekli görüldüğünde yapılan fason ahşap cnc oyma işlemleri temiz ustalık ile birleştiğinde büyük fabrikaların çıkardığı işleri tamamlayıcı görevi üstlenmektedir. Bu noktada cnc makinesi kullanan firmaların tercih edilmesi, ürün kalitesi açısında önemli bir yer edinmektedir.

Ahşap Cnc Oyma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Bilgisayar ile ahşabın ölçüleri ve oyulacak noktalar ayarlanarak işe başlanmaktadır. Milimetrik olarak hesaplanan ve sisteme girilen veriler, ahşap oyma işleminin sorunsuz çıkması için yeterlidir. Ayrıca ahşabın sağlamlığı, kalınlığı ve cinsi bu işlemler için gerekli bilgiler arasındadır. Bu noktada cnc makinesini kullanan ustanın marangozluk bilgisi devreye girmektedir. Gerekli bilgiler ve ölçümler makineye girildikten sonra lazerli ya da lazersiz olarak ahşap oyma işlemine geçilmektedir. İşlem bittikten sonra montaja gönderilmesi gereken ahşap hazır hale gelmektedir.