fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Fason CNC Ahşap Kesim

Fason Cnc Ahşap Kesimi Nedir?

Ormanların ve ağaçların yoğun olduğu ülkemizde ahşap mobilya ve dekorasyon ürünleri yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden ahşap kesimi de yoğun talep duyulan işler arasında yer almaktadır. Genellikle fason cnc ahşap kesim işlemleri yapılmaktadır. Cnc, Computer Numerical Control yani, bilgisayar sayısal kontrol demektedir. Bu sayede bilgisayar üzerinden kusursuz işlerin çıkması sağlanmaktadır.

Cnc makinesi ile yapılan ahşap kesimleri, süs eşyalarından büyük tabelalara kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Cnc çalışma prensibi bilgisayar ile ölçünler ve çıkartılacak şekil belirlenir, ardından lazer ile kesme işlemine gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ahşap kesim malzemelerinin iş kolaylığı sağlanmış olur. Özellikle özel ürünler için yapılan işlerde kullanılan fason cnc ahşap kesim yaygın halde yapılmaktadır.

Fason Cnc Ahşap Kesim Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

İnce işçilik isteyen ev aksesuarları, mobilyalar, tabelalar ve ahşapla ilgili bütün kesim gerektiren ince işlerde kullanılmaktadır. Daha çok tek üründe kesim isteyen firmalar, fason cnc ahşap kesim yapan marangoz atölyelerini tercih etmektedir. Bu kapsamda ahşap kesimi ile ilgili akla gelen her işi yapmaktadırlar. Ayrıca cnc ile lazer kesim yapıldığı için iş sonucu tasarıma göre sanatsal sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Buda cnc ahşap kesimi yapan marangoz fabrika ve atölyelerini en çok tercih edilir hale sokmuştur.

Fason Cnc Ahşap Kesim Neden Çok Tercih Edilir?

Yapılan işin kusursuz ve hızlı ortaya çıkması için cnc ahşap kesim işlemleri tercih edilmektedir. Ayrıca cnc makinesi kullanmayan çoğu marangoz parça başı iş yapmamaktadır. Seri üretim tarzı ürünlerin daha az zaman harcanarak çıkartılmasından kaynaklı genelde yüksek sayıda yapılacak işler talebinde bulunurlar. Ancak cnc makinesi ile fason iş yapan marangozlar, tek ürün veya seri üretim yapılacak ürünlerin teslimatı konusunda, iş gücü ve zaman sorunu yaşamazlar. Buda çok fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.