lazer kesim
Written by morreklam

CNC Fason Kesim

Cnc İle Ahşap Kesim İşleri

CNC, İngilizce Copmuted Numerical Control kelimelerinin kısaltmasından oluşan bilgisayarlı sayısal denetim anlamına gelmektedir. CNC tabiri ülkemizde yaygın olarak imalat sanayinde takım tezgahlarında bilgisayarlı kontrolü ifade etmek için kullanılan bir tabirdir. Üniversal takım tezgahları manuel olarak, el ile kontrol ediliyorken, CNC tezgahları bilgisayara bağlı olarak idare edilirler.

CNC tezgahları, metal işlerinden, ağaç işlerine; plastik şekillendirmeden, kalıpçılığa kadar pek çok alanda etkin bir biçimde kullanılmaktadır. CNC tezgahları hassas, hızlı ve oldukça kaliteli bir imalat sağlamasının yanı sıra manuel olarak işlenemeyen geometriler CNC tezgahlar vasıtası ile işlenebilir.

CNC ile Ağaç İşleri

CNC takım tezgahları ile ahşap işleri hızlı ve kaliteli olarak yapılabilmektedir. CNC fason kesim yapan firmamız vasıtası ile tüm ahşap kesim işlemleri rahatlıkla yapılabilir. Ahşap malzemenin CNC ile işlenmesi metal işlemlerinden farklı takımlandırma, fener mili hızı ve takım ilerleme hızı gerektirmektedir. Tüm bu parametrelerin mükemmel bir biçimde belirlenmesi düzgün ve kaliteli bir CNC fason kesim için gereklidir.

CNC takım tezgahlarındaki parametrelerin belirlenmesi, CNC programlarının yapılması ve takım seçimi ile uygun bağlama elemanlarının adapte edilmesi eğitimli ve alanında uzman elemanlar gerektirmektedir. Eğitimli kişilerce yapılan CNC fason kesim işlemleri hem görsel olarak hem kalite anlamında mükemmel sonuç verecektir. CNC takım tezgahları, kullanımı karmaşık makinalar olduklarından mutlaka uzman kişilerce kullanılmalıdır.

Ahşap işleri, görsel olarak göze hoş gelmesi, ince ve kaliteli olarak yapılması gereken işlerdir. Söz konusu hassasiyeti ve kaliteyi sağlayabilmek için CNC tezgahlarını kaliteli bir biçimde kullanabilen alanında uzman firmalar ile çalışılmalıdır. CNC fason kesim, profesyonel, alanında eğitimli ve kaliteden taviz vermeyecek bir ekip ile ahşap işlerine uygun tezgah ve takımlar ile yapılmalıdır. www.cncahsapkesim.org uzman kadroları ve makine parkurunu bilginize ve hizmetinize sunmaktadır.

 

 

fason cnc ahşap kesim
Written by morreklam

Ahşap CNC İşleme ve Kesim

Ahşap Kesimi Ve İşleme İşlerinde Cnc’nin Yeri

Yüksek kalitede sanatsal ahşap ürünlerinin çoğu cnc makinesi ile işlem görmüştür. Bunun sebebi, cnc makineleri bilgisayarlı sistem ile çalışıyor olmasından kaynaklıdır. Bilgisayara girilen çizim sonucu, boyut ve ince işçilik görevini makine doğrudan göstermektedir. Buda ahşap işleme ve kesim işlerinde cnc makinelerinin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Ahşap malzeme çevremizde birçok alanda kullanılmaktadır. Bu noktada sanatsal işlemelerin çıkması noktasında yeterli ustalıkla mümkün kılınmaktadır. En çok ev iç mimarisinde kullanılan ahşap ürünler firmalar tarafından fason ahşap cnc işleme ve kesim işlemleri yapılarak son tüketiciye sunulmaktadır.

Ahşap İşleme Hangi Ürünlerde Kullanılmaktadır?

Ahşap üzerinde ki işleme modelleri büyük bir hassasiyetle işlenmektedir. Çünkü ahşap üzerinde ki işlemelerde, iş sırasında yapılacak herhangi bir el kayması, ahşabın bozulmasına, başka malzemenin kullanılmasına sebep olmaktadır. Titiz ve kusursuz bir işçilik çıkması için fason ahşap cnc işleme ve kesim işlemi yaptırmak gerekmektedir.

Cnc ile işlenen ahşap ürünlerde en ince işlemelerin bile milim farkla yaşayacağı sorunlarla karşılaşılmasını engellemektedir. Çünkü cnc ile yapılan işlemelerde, milim farka kadar kusursuz ürünler çıkartılmaktadır. Ev aksesuarları, kapılar, mobilyalar, masa ve sandalyeler ve ahşapla ilgili sayabildiğimiz işlemeleri tüm ürünler, cnc makinesi ile yapılmaktadır.

Fason Ahşap İşleme ve Kesim Yapılmakta mıdır?

Özellikle ufak aksesuar ürünleri için marangozlar da işleme ve kesim fiyatları yüksek gösterilmektedir. Çünkü ürünlere harcanan zaman, işçilikten ve yapılacak diğer ürünlerden çalınmaktadır. Oradan çıkartılacak zarar yapılan fason üründen karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu doğrultuda fason ahşap cnc işleme ve kesim yapan firmalar, zaman ve işçilik konusunda kar ettikleri için müşterileri için daha ekonomik hale gelmektedir. Ayrıca iş yoğunluğu yüzünde işleme ve kesim işlerini yetiştiremeyen büyük firmalarda, fason olarak ahşap işleme ve kesim siparişi verebilir.