Written by morreklam

Ahşap Cnc İşleme

Fason Ahşap Cnc İşleme

Sanayi sektöründe firmalar tarafından en çok tercih edilen ve uygulanan işlemlerden birisi de fason ahşap cnc işleme yöntemidir.

CNC Nedir?

Computer Numerical Control ifadesine kısaca CNC denmektedir. Türkçe anlamı ise sert olan materyallerin istenilen şekli almasına yardımcı olan ve istenilen tasarımın yapılabildiği bir kesme ve işleme yöntemidir.

Fason Ahşap Cnc İşleme Kullanım Alanları

İç mimari düzenlemelerde fason ahşap cnc işleme dekorasyon amacıyla kullanılmaktadır.

Büro, kütüphane, ofis, atölye ve ev mobilyaları üretiminde konsept tercihine göre sık kullanılan bir yöntemdir.

Kurumların ya da markaların ürün ve hizmetlerinin tanıtımlarının sağlanıp marka bilinirliğini arttırılmasına yardımcı olmak amacıyla kaliteli ve şık bir tasarıma sahip olmak isteyen firmalar ürün teşhir standları için fason ahşap cnc işleme yöntemi tercih edilmektedir.

Ev ya da otel konseptlerinde tarz olarak doğal ya da klasik görünümü hedefleyen bireyler ya da firmalar istedikleri tarzı yakalayabilmek için yatak başlarında ahşap cnc işlemeden yararlanmaktadır.

Kişiye ya da firmaya özel olarak hazırlanan ilk ve tek olacak tüm tasarımlar fason ahşap cnc işleme yöntemi sayesinde ortaya çıkarılabilmektedir.

Özellikle inşaat sektörü işlemlerinde yardımcı materyal olarak ahşam cnc işleme yöntemi kullanılmaktadır.

Özel ve kalıcı bir hediye verilmek istenen kişiler için hazırlanan tasarımlar fason ahşap cnc işleme yöntemi sayesinde en sevilen ve kıymetli hediyeler arasındaki yerini alacaktır.

CNC İşleme Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

Cnc işleme yapılacak olan dosya müşteri tarafından teslim edilmelidir.

Ortaya çıkartılması istenen tasarım istenilen ölçülere uygun olacak bir şekilde vektörel dosya olarak teslim edilmelidir. En çok kullanılan vektörel dosya formatları pdf, ai, eps ve cdr ‘ dir.

Ücret politikası ise malzemenin temin edilmesi, tasarım çalışmasının yapılması, uygulama işlemi gibi birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir.